fbpx
ads-systems-transmisja-live

Transmisja LIVE RTMP – Mszy, Lekcji, Konferencji…

Transmisja LIVE do np. YouTube

W związku z ostatnimi wydarzeniami które wymuszają na wszystkich zmianę codziennych nawyków i przeorganizowanie życia codziennego, nastąpił wzrost oglądalności i zapotrzebowania na transmisje „Live” w mediach m.in. społecznościowych takich jak YouTube. Transmisje dotyczą m.in. mszy świętych, konferencji a zamknięte szkoły powodują intensywniejsze wykorzystanie platform e-learningowych.

Co jest potrzebne?

W ofercie posiadamy kamery firmy Dahua które umożliwiają transmisję strumienia m.in. do serwisu YouTube, wykorzystując protokół RTMP. Przesyłany jest kompletny strumień, czyli obraz i dźwięk którego źródłem może być np. mikrofon ale również inne urządzenia multimedialne. Do realizacji tego zadania potrzebna jest kamera z serii 5000 z firmware w wersji min. 2.800

Jak to działa?

Działanie jest bardzo proste a idee funkcjonowania pokazuje poniższy obrazek. Do realizacji zadania potrzebna jest odpowiednia kamera, mikrofon (bądź inne źródło dźwięku), Internet oraz konto na wybranej platformie np. YouTube. Instrukcja konfiguracji na końcu artykułu.